Hlavní sponzor

Hlavní sponzor

Mediální partner - Pes přítel člověka

Hlavní partner - BCG

Jste zde

9. ROČNÍK SOUTĚŽE SLUŽEBNÍCH PSŮ VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC - VÝSLEDKY, FOTOGALERIE

V sobotu 26. dubna 2014 se sjelo 26 z 27 přihlášených účastníků se svými služebními psy z Čech, Moravy a Slovenska, aby poměřili své síly na 9. ročníku celostátní soutěže služebních psů Velká cena Městské policie Liberec.

Asi dvě stovky diváků mohly sledovat výkony služebních psů z městských policií, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, Vojenské policie AČR, Policie ČR, ale i z civilních kynologických klubů. Nejvzdálenějším účastníkem byl služební pes z Mestské Polície Šamorín, Slovenská republika.

Soutěž se skládala ze dvou částí - z poslušnosti a obrany. V poslušnosti měli psi za úkol překonávat různé překážky a v obranách to bylo například zadržení pachatele přes vodu, zadržení ujíždějícího pachatele na jízdním kole nebo odhalení pachatele skrývajícího se v autobuse.

Absolutním vítězem se stal služební pes Tomi a Stanislav Doležal z Vojenské policie Olomouc, kteří rovněž získali cenu za nejlepší zadržení s protiútokem.
Na druhém místě se umístili Quantus de Alphaville Bohemia a Roman Vala z Celní správy ČR.
Na třetím místě Aengus Retrobelge a Jan Petříček z Vězeňské služby Stráž pod Ralskem.

V soutěži družstev se na prvním místě umístili Aengus Retrobelge s Janem Petříčkem z Vězeňské služby Stráž pod Ralskem a Quantus de Alphaville Bohemi s Romanem Valou z Celní správy ČR.
Na druhém místě Tomi se Stanislavem Doležalem a Mikky s Miroslavem Pušem, oba z Vojenské policie Olomouc.
A na třetím místě soutěže družstev se umístili Cassie Monami Tenaj s Kateřinou Matějaškovou a Saigo z Hückelovy vily s Lubomírem Cabákem, oba z Městské policie Havířov.

Soutěž, tak jako v minulých ročnících, posuzovali rozhodčí nprap. Vítězslav Vlk a stržm. Petr Richter z Police ČR. V roli figurantů se představili des. Karel Vittiš a čet. Josef Reisinger z Centra Vojenské kynologie AČR Chotyně, pprap. Michal Firman z Vazební věznice Liberec, Filip Gavor a David Steffan, oba z Kynologického klubu Pavlovice.

Záštitu nad soutěží převzal ředitel Městské policie Liberec pan Mgr. Ladislav Krajčík.
Pořadateli soutěže byla Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Centrem Vojenské kynologie AČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec a výrobcem krmiva pro psy Purina ProPlan.

Dík patří i sponzorům Sklo Šafránek (výroba a prodej broušeného a rytého křišťálu), Pivovaru Svijany a firmě North Say dog center s prodejnami kynologických potřeb v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Jiří Kolář
ředitel soutěže  

VÝSLEDKOVÁ LISTINA DOLE V PŘÍLOZE

FOTO IVA MARKVARTOVÁ

FOTO DORA VÁŇOVÁ

FOTO MILAN DRBOHLAV

FOTO VERONIKA VOLSKÁ

FOTO ZDENĚK NOVÁČEK

FOTO ANDREA KLOVRZOVÁ

reportáž TV RTM - 5:15 min.

 

PřílohaVelikost
PDF icon vysledky_souteze_VC_MPL_2014a.pdf179.61 KB