Hlavní sponzor

Hlavní sponzor

Mediální partner - Pes přítel člověka

Hlavní partner - BCG

Jste zde

8. ročník soutěže služebních psů „VELKÁ CENA K-9unit O POHÁR MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC“ - VÝSLEDKY, GALERIE

V sobotu 27. dubna 2013 se sjelo z celé České republiky do areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice z 34 přihlášených, 32 soutěžících se svými psími parťáky, aby změřili síly a připravenost do služby v 8. ročníku soutěže služebních psů „VELKÁ CENA K-9unit O POHÁR MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC"

Tuto soutěž již tradičně připravila Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec - Pavlovice ve spolupráci s Veterinární základnou Armády ČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec, Věznicí Rýnovice a výrobcem krmiv pro psy a kočky Purina Proplan.

Chladnější počasí plně vyhovovalo služebním psů, takže byly vidět zajímavé výkony.
Výkony psů ocenily desítky diváků, které se přišly do areálu klubu na soutěž podívat.

Absolutním vítězem se stal Miroslav Dajč s belgickým ovčákem Woodoo Malidaj z Věznice Rýnovice, na druhém místě se umístil Bak s Bohumilem Vackem a na třetím místě Vasko Malidaj s Petrem Fialou, oba rovněž z Věznice Rýnovice s belgickými ovčáky.

Cenu za nejlepší zadržení s protiútokem si odnesl americký pitbulteriér Chucky Madaro´s s Gabrielovu Mošovskou, kteří soutěžili za Speedy Team o.s.

V soutěži družstev se na 1. místě umístili Xanthin Malidaj a Michal Albani a Woodoo Malidaj a Miroslav Dajč, všichni z Věznice Rýnovice.

V letošní soutěži však uspěli všichni, kteří našli odvahu se zúčastnit, už proto, že letošní ročník byl náročnější než ty předchozí - proběhlo prohledávání autobusu a označení ukrytého pachatele, přepadení psovoda, zadržení přes řeku Nisu, zadržení pachatele, který ujížděl na jízdním kole, likvidace tří výtržníků a zadržení pachatele, který se bránil velkým vakem s pet lahvemi. To vše doplnila poslušnost sestávající především z překonávání různých překážek.

Posuzování se v roli rozhodčích zhostili nprap. Vítězslav Vlk - Policie ČR a prap. Petr Richter - VetZ AČR Chotyně.

Figuranti: rtn. Karel Vittiš - VetZ AČR Chotyně, rtm. Stanislav Doležal - VP Mladá Boleslav, pprap. Michal Firman - Vazební věznice Liberec, Filip Gavor - Kynologický klub Pavlovice a David Steffan - Kynologický klub Pavlovice j.h.
Na zajištění akce se podíleli členové Kynologického klubu Liberec - Pavlovice. Všem patří velký dík za dobře odvedené výkony.

Dík patří i sponzorům akce - výrobci krmiv pro psy a kočky firmě Purina Proplan a pivovaru Svijany.
Jiří Kolář, ředitel soutěže

VÝSLEDKOVÁ LISTINA - níže v příloze

FOTO Lukáš Poruba, MP Liberec

FOTO Ing. Milan Drbohlav 

FOTO Dorka Váňová 

FOTO Karel Došek 

FOTO Iva Markvartová 

FOTO ing. Andrea Klovrzová 

VIDEA Eliška Klovrzová (9 let) 

PřílohaVelikost
PDF icon výsledky MP 2013.pdf348.79 KB
Image icon výsledky MP 2013.jpg245.09 KB