Hlavní sponzor

Hlavní sponzor

Mediální partner - Pes přítel člověka

Hlavní partner - BCG

Jste zde

11. ročník celostátní soutěže služebních psů VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC - VÝSLEDKY + FOTOGALERIE

V sobotu 23. dubna 2016 v Liberci proběhl 11. ročník celostátní soutěže služebních psů „VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC". Pořadateli byla Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Centrem Vojenské kynologie AČR Chotyně, Vazební věznicí Liberec, firmou Krmiva Liberec a výrobcem krmiva pro psy a kočky Nativia s.r.o.
Nad celostátním kláním převzal záštitu primátor Statutárního města Liberec pan Tibor Batthyány, mediálním partnerem byl Týdeník policie.

V areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice zahájil soutěž liberecký primátor Tibor Batthyány, který v úvodu vyzdvihl výcvik bezpečnostních sborů i městských policií: "Jsem hrdý na to, že dnešní akci spolupořádá Městská policie Liberec a velmi mne těší, že je zde tak široké spektrum soutěžících. Obranářská soutěž zvyšuje profesionalitu členů ozbrojených složek a to je důležité nejenom pro ně samotné, ale především i pro bezpečí občanů měst a obcí."

Z 27 přihlášených se zúčastnilo 23 účastníků se svými služebními psy z Čech a Moravy. Soutěž, ve které měřili své síly, se skládala ze dvou částí - z poslušnosti a obrany. V poslušnosti psi překonávali různé překážky a v druhé půli prováděli zadržení pachatele přes vodu, zadržení pachatele ujíždějícího na jízdním kole nebo odhalení pachatele skrývajícího se v autobuse a další.

Diváci mohli sledovat výkony služebních psů z městských policií, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, Policie ČR, ale i z civilních kynologických klubů.

Absolutním vítězem se stal pes Max s psovodkou Petrou Adamcovou z SKS TART Zvoleněves.

Na druhém místě se umístil pes Questor de Alphaville Bohemia s psovodem Tomášem Luxem z Celní správy ČR.

Na třetím místě se umístil pes Beefeter Bob Štíhlouš s psovodem Janem Ságnerem z Městské policie Jaroměř.

Cenu za nejlepší zadržení s protiútokem získal pes Adar z Granátové zahrady s psovodem Michalem Žákem z Věznice Stráž pod Ralskem.

V soutěži družstev se na prvním místě umístili Max s psovodkou Petrou Adamcovou z SKS TART Zvoleněves a Argo s psovodem Radkem Urbanem z VV a ÚpVZD Brno.

Soutěž, tak jako v minulých ročnících, posuzovali rozhodčí nprap. Vítězslav Vlk a pprap. Petr Richter z Police ČR. V roli figurantů se představili Karel Vittiš z Kynologického klubu Liberec-Pavlovice, Filip Gavor z Městské policie Liberec, nrtm. Ondřej Novotníček z Centra vojenské kynologie AČR Chotyně a kpt. Bc. Milan Kozák z Policie ČR.

K úspěšnému průběhu soutěžního dne přispěli i pozvaní zástupci Policie České republiky, Vazební věznice Liberec, Celní správy ČR spolu Celní správou Ukrajiny a další.

 

VÝSLEDKOVÁ LISTINA DOLE V PŘÍLOZE

 

FOTOGALERIE ZDENĚK NOVÁČEK

FOTOGALERIE MILAN DRBOHLAV

FOTOGALERIE JIŘÍ BAIER I

FOTOGALERIE JIŘÍ BAIER II

FOTOGALERIE JIŘÍ BAIER III

FOTOGALERIE ANDREA KLOVRZOVÁ

FOTOGALERIE IVA a PŘEMEK KOVÁŘOVI

 

REPORTÁŽ MĚSTO LIBEREC

REPORTÁŽ TÝDENÍK POLICIE